Riverside Western Weekend 24.5.2014 Hyvinkää
Tuomari: Maj-Britt Lemay, Ruotsi

 

Luokka 2 Reining open AA kansallinen luokka

Lähtöjä 3, sijoittui 1
1 73   Shezdunitthehardway Maria Mustonen KRt 69
2 75   Remidoc Teija Pietilä WRF 68,5
3 147   Smart Spookster Pete Perkiö WRF 67

Luokka 4 Western Horsemanship open AA kansallinen luokka

Lähtöjä 7, sijoittui 2
Rata I
1 22   As Smart As Al Pia Leskinen WRF
2 53   Rudolf Red Nose Arja Tikkanen HyR
3 54   Mosly Investin Gold Pirjo Marjanen HyR
4 117   Heza Cool Charm Satu Olkkonen RiRa
99 98   Check Out My Daddy Paula Suomalainen WRS
99 57   Mangs Mega Joy Leena Purontakanen HyR
99 31   Furys Gun Smoke Sanna Onkamo Spirit

Luokka 5 Trail open AA alueluokka

Lähtöjä 5, sijoittui 2
Rata I
1 22   As Smart As Al Pia Leskinen WRF 69
2 79   Santos Sunny Sky Anneli Kivelä LAR 67,5
3 508   Scan Saddlers Simeon Heidi Olin WRF 65,5
4 28   JR Sunstar Sini Syrjälä HyR 62,5
5 62   The Blue Flame Heidi Kauppala HyR 61,5

Luokka 6 Trail open AA kansallinen luokka

Lähtöjä 8, sijoittui 2
Rata I
1 22   As Smart As Al Pia Leskinen WRF 70
2 54   Mosly Investin Gold Pirjo Marjanen HyR 69,5
3 79   Santos Sunny Sky Anneli Kivelä LAR 64
4 117   Heza Cool Charm Satu Olkkonen RiRa 63,5
5 53   Rudolf Red Nose Arja Tikkanen HyR 56
6 57   Mangs Mega Joy Leena Purontakanen HyR 55
99 98   Check Out My Daddy Paula Suomalainen WRS Hyl.
99 31   Furys Gun Smoke Sanna Onkamo Spirit Hyl.

Luokka 10 Western Pleasure open AA kansallinen luokka

Lähtöjä 3, sijoittui 1
1 98   Check Out My Daddy Paula Suomalainen WRS
2 31   Furys Gun Smoke Sanna Onkamo Spirit
3 57   Mangs Mega Joy Leena Purontakanen HyR

Luokka 112 Western Horsemanship AA seuraluokka

Lähtöjä 15, sijoittui 4
1 107   Miss Becky Edition Päivi Lahti HyR
2   Vili Julia Ojala HyR
4 53   Rudolf Red Nose Katja Orrainen HyR
5 34   Eryk Elena Wuorimaa WRSCS
6   JR Mini Bar Melina Tarkkala HyR
7 17   Luitas Tiia Jokivalli HyR
8 63   Kvahr Heidi Kaukinen HyR
9   Hestian Mira Vitie HyR
10   Ice Age Jack Kirsi Jokivalli HyR
11   Sipsik Irene Nummela HyR
12 62   The Blue Flame Riitta Kosonen Primus
13   Kapral Lilli Lepistö HyR
14   Aragon II Sami Arponen HyR
15   Starduino Satu Rauhala-Enckell HyR

Luokka 113 Western Horsemanship Youth AA seuraluokka

Lähtöjä 3, sijoittui 1
1 34   Eryk Elena Wuorimaa WRSCS
2   Elawa Helmi Kokkonen HyR
3   Guller Minja Tikkanen HyR

Luokka 114 Trail AA seuraluokka

Lähtöjä 17, sijoittui 5
1   Vili Julia Ojala HyR 69
2 53   Rudolf Red Nose Katja Orrainen HyR 65,5
4 107   Miss Becky Edition Päivi Lahti HyR 62
5   Aj Spark O´rima Virpi Heinonen POWER 60,5
6   Ice Age Jack Kirsi Jokivalli HyR 59,5
7 62   The Blue Flame Riitta Kosonen Primus 56
8   Aragon II Sami Arponen HyR 52
8   AJ Texas Wish Jenni Oinonen HyR 52
10   Hestian Mira Vitie HyR 44,5
11   Starduino Satu Rauhala-Enckell HyR 42
12   JR Mini Bar Melina Tarkkala HyR 41,5
13   Kuvaharjun Alfons ox Martta Pyötsiä WRF 20
99 34   Eryk Elena Wuorimaa WRSCS Hyl.
99 17   Luitas Tiia Jokivalli HyR Hyl.
99   Sipsik Irene Nummela HyR Hyl.
99 63   Kvahr Heidi Kaukinen HyR Hyl.

Luokka 115 Trail Youth AA seuraluokka

Lähtöjä 3, sijoittui 1
1 34   Eryk Elena Wuorimaa WRSCS 67,5
99   Elawa Helmi Kokkonen HyR Hyl.
99   Guller Minja Tikkanen HyR Hyl.

Luokka 116 Western Riding AA seuraluokka

Lähtöjä 3, sijoittui 1
1   Kapral Lilli Lepistö HyR 62
2   JR Mini Bar Melina Tarkkala HyR 59,5
99   AJ Texas Wish Jenni Oinonen HyR Hyl.

Luokka 117 Western Pleasure AA seuraluokka

Lähtöjä 8, sijoittui 2
1   Vili Julia Ojala HyR
2 107   Miss Becky Edition Päivi Lahti HyR
3   Ice Age Jack Kirsi Jokivalli HyR
4   Starduino Satu Rauhala-Enckell HyR
5   Kapral Lilli Lepistö HyR
6   Hestian Mira Vitie HyR
7   JR Mini Bar Melina Tarkkala HyR
8   Aj Spark O´rima Virpi Heinonen POWER

Luokka 118 Western Horsemanship open AA alueluokka

Lähtöjä 4, sijoittui 2
Rata I
1 22   As Smart As Al Pia Leskinen WRF
2 28   JR Sunstar Sini Syrjälä HyR
3 62   The Blue Flame Heidi Kauppala HyR
99 508   Scan Saddlers Simeon Heidi Olin WRF Hyl.

Luokka 441 Reining kilpailuharjoitus

Lähtöjä 3, sijoittui 1
1 131   Dusty Sprat Pia Wilhelmi COW 63,5
2 72   Im Jack Sparrow Elina Kuittinen HyR 61
3 508   Scan Saddlers Simeon Heidi Olin WRF 55,5

 

Riverside Western Weekend 25.5.2014 Hyvinkää
Tuomari: Maj-Britt Lemay, Ruotsi

 

Luokka 11 Western Horsemanship open AA alueluokka

Lähtöjä 5, sijoittui 2
1 22   As Smart As Al Pia Leskinen WRF
2 508   Scan Saddlers Simeon Heidi Olin WRF
3 17   Luitas Marika Nurmi HyR
99 28   JR Sunstar Sini Syrjälä HyR Hyl.
99 62   The Blue Flame Heidi Kauppala HyR Hyl.

Luokka 13 Western Horsemanship open AA kansallinen luokka

Lähtöjä 7, sijoittui 2
1 22   As Smart As Al Pia Leskinen WRF
2 101   Chocos Buck N Bambi Mari Valkonen POWER
3 54   Mosly Investin Gold Pirjo Marjanen HyR
4 31   Furys Gun Smoke Sanna Onkamo Spirit
5 53   Rudolf Red Nose Arja Tikkanen HyR
6 117   Heza Cool Charm Satu Olkkonen RiRa
99 57   Mangs Mega Joy Leena Purontakanen HyR Hyl.

Luokka 14 Trail open AA alueluokka

Lähtöjä 6, sijoittui 2
1 79   Santos Sunny Sky Anneli Kivelä LAR 62,5
2 22   As Smart As Al Pia Leskinen WRF 59
3 508   Scan Saddlers Simeon Heidi Olin WRF 58
4 62   The Blue Flame Heidi Kauppala HyR 57
5 28   JR Sunstar Sini Syrjälä HyR 51
99 17   Luitas Marika Nurmi HyR Hyl.

Luokka 16 Trail open AA kansallinen luokka

Lähtöjä 7, sijoittui 2
1 117   Heza Cool Charm Satu Olkkonen RiRa 68,5
2 22   As Smart As Al Pia Leskinen WRF 65,5
3 31   Furys Gun Smoke Sanna Onkamo Spirit 64,5
4 79   Santos Sunny Sky Anneli Kivelä LAR 59
5 101   Chocos Buck N Bambi Mari Valkonen POWER 54,5
99 54   Mosly Investin Gold Pirjo Marjanen HyR Hyl.
99 53   Rudolf Red Nose Arja Tikkanen HyR Hyl.

Luokka 22 Western Pleasure open AA kansallinen luokka

Lähtöjä 3, sijoittui 1
1 101   Chocos Buck N Bambi Mari Valkonen POWER
2 79   Santos Sunny Sky Anneli Kivelä LAR
3 31   Furys Gun Smoke Sanna Onkamo Spirit