Riverside Masters & Champions 8. - 10.8.2014 Hyvinkää

Suomen tuntiratsastajien mestaruuskilpailu, Hyvinkää
Tuomari:  George, Maschalani, Saksa

 

Luokka 1

Reining open AA seuraluokka

Lähtöjä 3, sijoittui 1
1   DN Cats N Quincy Matti Id HyR 58
2 39   Tremendous Lan Lilli Vanhatalo RuRang 56,5
3   Dams Saffran Lilli Vanhatalo RuRang 55,5

Luokka 2

Western Horsemanship open AA seuraluokka

Lähtöjä 9, sijoittui 3
1   Vili Julia Ojala HyR 60
2   Liikun Osku Katja Orrainen HyR 46
3   Aragon II Sami Arponen HyR 38
4   Kapral Lilli Lepistö HyR 37
5   Dams Saffran Lilli Vanhatalo RuRang 31
6   JR Mini Bar Melina Tarkkala HyR 29
7   Sipsik Irene Nummela HyR 21
8   L.R. Kilimandjaro Johanna Myllylä LAR 17
99   Hestian Mira Vitie HyR Hyl.

Luokka 3

Trail open AA seuraluokka

Lähtöjä 18, sijoittui 5
1   Vili Julia Ojala HyR 69,5
2 107   Miss Becky Edition Päivi Lahti HyR 67
3   Ruskelan Himalaja Susanna Sunila-Eklund LAR 66,5
4 17   Luitas Tiia Jokivalli HyR 64,5
5 63   Kvahr Heidi Kaukinen HyR 63
6   AJ Texas Wish Jenni Oinonen HyR 62,5
7   Aj Spark O´rima Virpi Heinonen POWER 62
8   Dams Saffran Lilli Vanhatalo RuRang 59
9   Ruskelan Bristol Bay Sirpa Kiviruusu LAR 58
10   Aragon II Sami Arponen HyR 57,5
11   Liikun Osku Katja Orrainen HyR 57
12   Ice Age Jack Kirsi Jokivalli HyR 55,5
13   JR Mini Bar Melina Tarkkala HyR 46,5
99   Kuller Minja Tikkanen HyR Hyl.
99   L.R. Blackwell Sky Maria Raitasaari-Lahtinen LAR Hyl.
99   Elawa Helmi Kokkonen HyR Hyl.
99 62   The Blue Flame Riitta Kosonen Primus Hyl.
99   Sipsik Irene Nummela HyR Hyl.

Luokka 4

Western Pleasure open AA seuraluokka

Lähtöjä 9, sijoittui 3
1 62   The Blue Flame Riitta Kosonen Primus
2 17   Luitas Tiia Jokivalli HyR
3 107   Miss Becky Edition Päivi Lahti HyR
4   L.R. Blackwell Sky Maria Raitasaari-Lahtinen LAR
5   Inka III Stanley Eklund LAR
6   Ruskelan Himalaja Susanna Sunila-Eklund LAR
7   Elawa Helmi Kokkonen HyR
8   L.R. Kilimandjaro Johanna Myllylä LAR
9   Kuller Minja Tikkanen HyR

Luokka 5

Western Riding open AA seuraluokka

Lähtöjä 5, sijoittui 2
1   Hestian Mira Vitie HyR 66,5
2   Dams Saffran Lilli Vanhatalo RuRang 63
3   Ruskelan Bristol Bay Sirpa Kiviruusu LAR 61
4   Inka III Stanley Eklund LAR 54,5
99   Kapral Lilli Lepistö HyR Hyl.
99   Ice Age Jack Kirsi Jokivalli HyR Hyl.

Luokka 7

Western Horsemanship open AA seuraluokka

Lähtöjä 8, sijoittui 2
1   Vili Julia Ojala HyR 58
2   Kapral Lilli Lepistö HyR 53
3   Aragon II Sami Arponen HyR 41
4   L.R. Kilimandjaro Johanna Myllylä LAR 32
5   Liikun Osku Katja Orrainen HyR 30
6   Hestian Mira Vitie HyR 28
7   Sipsik Irene Nummela HyR 27
8   JR Mini Bar Melina Tarkkala HyR 16

Luokka 8

Trail open AA seuraluokka

Lähtöjä 17, sijoittui 5
1   Vili Julia Ojala HyR 69,5
2   Aj Spark O´rima Virpi Heinonen POWER 69,5
3   Ruskelan Himalaja Susanna Sunila-Eklund LAR 64
4 107   Miss Becky Edition Päivi Lahti HyR 60
5   Ruskelan Bristol Bay Sirpa Kiviruusu LAR 58
6   JR Mini Bar Melina Tarkkala HyR 55,5
7   Liikun Osku Katja Orrainen HyR 54
8   L.R. Blackwell Sky Maria Raitasaari-Lahtinen LAR 51,5
9   Sipsik Irene Nummela HyR 48
99 62   The Blue Flame Riitta Kosonen Primus Hyl.
99   AJ Texas Wish Jenni Oinonen HyR Hyl.
99 17   Luitas Tiia Jokivalli HyR Hyl.
99   Aragon II Sami Arponen HyR Hyl.
99   Kuller Minja Tikkanen HyR Hyl.
99   Ice Age Jack Kirsi Jokivalli HyR Hyl.
99 63   Kvahr Heidi Kaukinen HyR Hyl.
99   Elawa Helmi Kokkonen HyR Hyl.

Luokka 9

Western Pleasure open AA seuraluokka

Lähtöjä 9, sijoittui 3
1 62   The Blue Flame Riitta Kosonen Primus
2   L.R. Blackwell Sky Maria Raitasaari-Lahtinen LAR
3 17   Luitas Tiia Jokivalli HyR
4 107   Miss Becky Edition Päivi Lahti HyR
5   L.R. Kilimandjaro Johanna Myllylä LAR
6   Ruskelan Himalaja Susanna Sunila-Eklund LAR
7   Elawa Helmi Kokkonen HyR
8   Inka III Stanley Eklund LAR
9   Kuller Minja Tikkanen HyR

Luokka 10

Western Riding open AA seuraluokka

Lähtöjä 5, sijoittui 2
1   Ice Age Jack Kirsi Jokivalli HyR 69
2   Ruskelan Bristol Bay Sirpa Kiviruusu LAR 67
3   Inka III Stanley Eklund LAR 66
4   Kapral Lilli Lepistö HyR 65,5
5   Hestian Mira Vitie HyR 64

 

Riverside Masters & Champions 9.8.2014 Hyvinkää
Aluemestaruusluokat
Tuomarit:  Susanne Haug, Saksa & Klaus Fock, Itävalta

 

Luokka 1

Reining open AA alueluokka

Lähtöjä 4, sijoittui 2
      Yhteensä
1 49   Pure Texas Kicker Taina Myöhänen WRF 130
2 72   Im Jack Sparrow Elina Kuittinen HyR 128,5
3 39   Tremendous Lan Lilli Vanhatalo RuRang 111
99 125   Victors Poco Heirror Ronja Vanhatalo RuRang 0

Luokka 2

Western Horsemanship open AA alueluokka

Lähtöjä 7, sijoittui 2
      Yhteensä
1 49   Pure Texas Kicker Taina Myöhänen WRF 139
2 125   Victors Poco Heirror Ronja Vanhatalo RuRang 132
3 62   The Blue Flame Heidi Kauppala HyR 131
4 28   JR Sunstar Sini Syrjälä HyR 120
5 508   Scan Saddlers Simeon Heidi Olin WRF 105
6 17   Luitas Marika Nurmi HyR 100
99 39   Tremendous Lan Lilli Vanhatalo RuRang Hyl.

Luokka 4

Western Riding open AA alueluokka

Lähtöjä 4, sijoittui 2
      Yhteensä
1 49   Pure Texas Kicker Taina Myöhänen WRF 127,5
2 39   Tremendous Lan Lilli Vanhatalo RuRang 122
3 72   Im Jack Sparrow Elina Kuittinen HyR 112,5
99 125   Victors Poco Heirror Ronja Vanhatalo RuRang Hyl.

Luokka 5

Trail open AA alueluokka

Lähtöjä 10, sijoittui 3
      Yhteensä
1 28   JR Sunstar Sini Syrjälä HyR 130
2 49   Pure Texas Kicker Taina Myöhänen WRF 128,5
2 22   As Smart As Al Pia Leskinen WRF 128,5
4 74   L.R. Nebula Sky Tiina Lauriola LAR 114
5 125   Victors Poco Heirror Ronja Vanhatalo RuRang 111
6 39   Tremendous Lan Lilli Vanhatalo RuRang 107,5
99 17   Luitas Marika Nurmi HyR Hyl.
99 62   The Blue Flame Heidi Kauppala HyR Hyl.
99 508   Scan Saddlers Simeon Heidi Olin WRF Hyl.
99 72   Im Jack Sparrow Elina Kuittinen HyR Hyl.

Luokka 6

Western Pleasure open AA alueluokka

Lähtöjä 7, sijoittui 2
       
1 508   Scan Saddlers Simeon Heidi Olin WRF
2 62   The Blue Flame Heidi Kauppala HyR
3 28   JR Sunstar Sini Syrjälä HyR
4 17   Luitas Marika Nurmi HyR
5 74   L.R. Nebula Sky Tiina Lauriola LAR
6     PJS Control Speed Lilli Vanhatalo RuRang
7 72   Im Jack Sparrow Elina Kuittinen HyR

Riverside Masters & Champions 9.8.2014 Hyvinkää
1. osakilpailu
Tuomarit:  Susanne Haug, Saksa & Klaus Fock, Itävalta

 

Luokka 5

Western Horsemanship open AA kansallinen luokka 1. osakilpailu

Lähtöjä 10, sijoittui 3
    Yhteensä
1 20   Golds Buck Rebel Outi Arola HyR 162
2 31   Furys Gun Smoke Sanna Onkamo Spirit 158
3 22   As Smart As Al Pia Leskinen WRF 157
3 54   Mosly Investin Gold Pirjo Marjanen HyR 157
5 48   Easters Cross Roads Telma Seljavaara KRt 154
6 98   Check Out My Daddy Paula Suomalainen WRS 150
7 101   Chocos Buck N Bambi Mari Valkonen POWER 149
8 117   Heza Cool Charm Satu Olkkonen RiRa 135
9 57   Mangs Mega Joy Leena Purontakanen HyR 126
99 53   Rudolf Red Nose Arja Tikkanen HyR Hyl.

Luokka 11

Trail open AA kansallinen luokka 1. osakilpailu

Lähtöjä 12, sijoittui 3
    Yhteensä
1 53   Rudolf Red Nose Arja Tikkanen HyR 142
2 31   Furys Gun Smoke Sanna Onkamo Spirit 141,5
3 22   As Smart As Al Pia Leskinen WRF 136
4 101   Chocos Buck N Bambi Mari Valkonen POWER 134,5
5 98   Check Out My Daddy Paula Suomalainen WRS 134
6 48   Easters Cross Roads Telma Seljavaara KRt 132
7 20   Golds Buck Rebel Outi Arola HyR 130,5
8 117   Heza Cool Charm Satu Olkkonen RiRa 126
9 79   Santos Sunny Sky Anneli Kivelä LAR 122
10 57   Mangs Mega Joy Leena Purontakanen HyR 104,5
11 74   L.R. Nebula Sky Tiina Lauriola LAR 94,5
99 54   Mosly Investin Gold Pirjo Marjanen HyR Hyl.

Luokka 14

Western Pleasure open AA kansallinen luokka 1. osakilpailu

Lähtöjä 11, sijoittui 3
   
1 117   Heza Cool Charm Satu Olkkonen RiRa
2 101   Chocos Buck N Bambi Mari Valkonen POWER
3 98   Check Out My Daddy Paula Suomalainen WRS
4 54   Mosly Investin Gold Pirjo Marjanen HyR
5 79   Santos Sunny Sky Anneli Kivelä LAR
6 20   Golds Buck Rebel Outi Arola HyR
7 31   Furys Gun Smoke Sanna Onkamo Spirit
8 53   Rudolf Red Nose Arja Tikkanen HyR
9 22   As Smart As Al Pia Leskinen WRF
10 57   Mangs Mega Joy Leena Purontakanen HyR
11 48   Easters Cross Roads Telma Seljavaara KRt

 

Riverside Masters & Champions 10.8.2014 Hyvinkää
2. osakilpailu
Tuomarit:  Susanne Haug, Saksa & Klaus Fock, Itävalta

 

Luokka 15

Western Horsemanship open AA kansallinen luokka 2. osakilpailu

Lähtöjä 10, sijoittui 3
  Yhteensä
1 22   As Smart As Al Pia Leskinen WRF 166
2 98   Check Out My Daddy Paula Suomalainen WRS 163
3 101   Chocos Buck N Bambi Mari Valkonen POWER 160
4 20   Golds Buck Rebel Outi Arola HyR 154
4 117   Heza Cool Charm Satu Olkkonen RiRa 154
6 31   Furys Gun Smoke Sanna Onkamo Spirit 148
7 48   Easters Cross Roads Telma Seljavaara KRt 146
8 53   Rudolf Red Nose Arja Tikkanen HyR 132
99 57   Mangs Mega Joy Leena Purontakanen HyR Hyl.
99 54   Mosly Investin Gold Pirjo Marjanen HyR Hyl.

Luokka 16

Trail open AA kansallinen luokka 2. osakilpailu

Lähtöjä 12, sijoittui 3
  Yhteensä
1 22   As Smart As Al Pia Leskinen WRF 138,5
2 31   Furys Gun Smoke Sanna Onkamo Spirit 137
3 20   Golds Buck Rebel Outi Arola HyR 131
4 54   Mosly Investin Gold Pirjo Marjanen HyR 127,5
5 117   Heza Cool Charm Satu Olkkonen RiRa 125
5 98   Check Out My Daddy Paula Suomalainen WRS 125
7 101   Chocos Buck N Bambi Mari Valkonen POWER 123
8 48   Easters Cross Roads Telma Seljavaara KRt 118
9 79   Santos Sunny Sky Anneli Kivelä LAR 117
10 53   Rudolf Red Nose Arja Tikkanen HyR 113,5
11 74   L.R. Nebula Sky Tiina Lauriola LAR 101,5
99 57   Mangs Mega Joy Leena Purontakanen HyR Hyl.

Luokka 18

Western Pleasure open AA kansallinen luokka 2. osakilpailu

Lähtöjä 11, sijoittui 3
   
1 54   Mosly Investin Gold Pirjo Marjanen HyR
2 117   Heza Cool Charm Satu Olkkonen RiRa
3 101   Chocos Buck N Bambi Mari Valkonen POWER
4 20   Golds Buck Rebel Outi Arola HyR
5 98   Check Out My Daddy Paula Suomalainen WRS
6 79   Santos Sunny Sky Anneli Kivelä LAR
7 22   As Smart As Al Pia Leskinen WRF
8 31   Furys Gun Smoke Sanna Onkamo Spirit
9 53   Rudolf Red Nose Arja Tikkanen HyR
10 57   Mangs Mega Joy Leena Purontakanen HyR
99 48   Easters Cross Roads Telma Seljavaara KRt Hyl.