Northern Easter Show 18.4.2014 Ruukki
Tuomari: Terttu Katila

 

Luokka 1 Trail at Halter kilpailuharjoitus

Lähtöjä 10, sijoittui 3
1   Steppin Lil Peppy Elena Wuorimaa WRSCS
2   Red Hot Chili Pepper Klara Jolanki MSW
3   Whiz Vanna Rice Johanna Hytönen RuRang
4   Charming Wire Anu Lampinen WRL
5   Golds Jaguar Pocobub Kati Vierimaa RuRang
6   FLA Walentino Elina Tirri ABC
7   Classy Wonderbell Tuomo Heikura RuRang
99   Iso Yellow Fellow Anna-Liisa Pitkäaho-Pussila Spirit Hyl.
99   Liberty`s Road Runner Emma Pakisjärvi-Forsberg MSW Hyl.
99   HH Mr Magic Wininic Annika Mattsson KWR Hyl.

Luokka 2 Trail open AA seuraluokka

Lähtöjä 12, sijoittui 3
1 46   Ruf Pepper Rose Nina Repo WRS
2 34   Eryk Elena Wuorimaa WRSCS
3   Victors Poco Heirror Ronja Vanhatalo RuRang
3   Gruby ox Kaisa Häkkänen KuRat
5   HH Mr Magic Wininic Annika Mattsson KWR
6   Iso Yellow Fellow Anna-Liisa Pitkäaho-Pussila Spirit
7   Red Hot Chili Pepper Klara Jolanki MSW
8 104   Lee Os Poco Leo Timo Kolehmainen Spirit
9   Skip The Bar King Jenny Karlsson MSW
10 35   Cromed Plates Tomi Wuorimaa WRSCS
99   Steppin Lil Peppy Elena Wuorimaa WRSCS Hyl.
99   Golds Jaguar Pocobub Kati Vierimaa RuRang Hyl.

Luokka 3 Western Horsemanship open AA seuraluokka

Lähtöjä 16, sijoittui 4
1   Victors Poco Heirror Ronja Vanhatalo RuRang
2 46   Ruf Pepper Rose Nina Repo WRS
2   HH Mr Magic Wininic Annika Mattsson KWR
4   Mys Mondie Elina Tirri ABC
5   Skip The Bar King Jenny Karlsson MSW
5   Casper Matilda Jägare-Lindvall MSW
7   Liberty`s Road Runner Emma Pakisjärvi-Forsberg MSW
7 34   Eryk Elena Wuorimaa WRSCS
7   Bouldercash Goldsic Heidi Koistinen WRS
10   Bub Kati Vierimaa RuRang
11   Wireless Vanilla Ella-Maria Kallio RuRang
12 104   Lee Os Poco Leo Timo Kolehmainen Spirit
13   Golden Plates Anna Porola RuRang
14   Charming Wire Anu Lampinen WRL
99   Blanket Jac Tuomo Heikura RuRang Hyl.
99   Wireless Whiz Hilla Puhakka RuRang Hyl.

Luokka 4 Western Pleasure open AA seuraluokka

Lähtöjä 9, sijoittui 3
1   HH Mr Magic Wininic Annika Mattsson KWR
2   Casper Matilda Jägare-Lindvall MSW
3 39   Tremendous Lan Lilli Vanhatalo RuRang
4 46   Ruf Pepper Rose Nina Repo WRS
5   Golden Plates Anna Porola RuRang
6   Bouldercash Goldsic Heidi Koistinen WRS
7   Charming Wire Anu Lampinen WRL
8 34   Eryk Elena Wuorimaa WRSCS
9   Red Hot Chili Pepper Klara Jolanki MSW

Luokka 5 Ranch Pleasure kilpailuharjoitus

Lähtöjä 10, sijoittui 3
1   Clorentza Daniel Isaksson-Wikström MSW
2   Liberty`s Road Runner Emma Pakisjärvi-Forsberg MSW
3   Chill Out Ronja Vanhatalo RuRang
4   Skip The Bar King Jenny Karlsson MSW
5   Wireless Vanilla Ella-Maria Kallio RuRang
6 46   Ruf Pepper Rose Nina Repo WRS
7 104   Lee Os Poco Leo Timo Kolehmainen Spirit
8 39   Tremendous Lan Lilli Vanhatalo RuRang
9   Golds Jaguar Pocobub Kati Vierimaa RuRang
9   Gruby ox Kaisa Häkkänen KuRat

Luokka 6 Reining kilpailuharjoitus

Lähtöjä 5, sijoittui 2
1   Victors Poco Heirror Ronja Vanhatalo RuRang
2   Clorentza Daniel Isaksson-Wikström MSW
3 39   Tremendous Lan Lilli Vanhatalo RuRang
4   Steppin Lil Peppy Johanna Hytönen RuRang
99   Blanket Jac Tuomo Heikura RuRang 0

Luokka 7 Freestyle Reining kilpailuharjoitus

Lähtöjä 5, sijoittui 2
1   Victors Poco Heirror Ronja Vanhatalo RuRang
2   Gruby ox Kaisa Häkkänen KuRat
3   Charming Wire Anu Lampinen WRL
4 39   Tremendous Lan Lilli Vanhatalo RuRang
5   Chill Out Ronja Vanhatalo RuRang