Luokka 1.3 - Laji Green reiner, open AA
Hyvinkään Ratsastajat Ry
Riverside Western Weekend 2015
NRHA sponsoroima
4 ilmoittautuminen, 4 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Maj-Britt Lemay
Kilpailunjohtaja: Satu Lappalainen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoLaji
 SeuraSukuPiste.
1Jukka KiveläJJ Big Sky  
 Lahnuksen Ratsastajat ry 61,5 
2Anneli KiveläGunners Playgirl  
 Lahnuksen Ratsastajat ryColonels Smoking Gun - Powder River Playboy61 
 
3Seija LappalainenMangs Mega Joy  
 Pro Western Riding ryMega Pine - Jacs Fancy Benito50 
4Pirkko KiviluotoChexana  
 Western Riders Finland ry Ute. 
 
ylös

Luokka 1.4 - Laji Western Horsemanship AA mestaruusluokka I-rata
Hyvinkään Ratsastajat Ry
Riverside Western Weekend 2015
Seuraluokka
7 ilmoittautuminen, 7 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Maj-Britt Lemay
Kilpailunjohtaja: Satu Lappalainen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoLaji
 SeuraSukuPiste.
1Julia OjalaMiss Becky Edition  
 Hyvinkään Ratsastajat ryMr Spanish Edition - Diablo Que64 
2Mira VitieHestian  
 Hyvinkään Ratsastajat ryDixan - Efendi63 
 
3Lilli LepistöKapral  
 Hyvinkään Ratsastajat ryKaun - Hirgus54 
4Johanna MyllyläL.R. Kilimandjaro  
 Lahnuksen Ratsastajat ryFenix SE ox - Gruzin 6552 
5Minna-Maria HeinonenJepon Vili  
 Hyvinkään Ratsastajat ryJeppo - Vekseli45 
6Heidi KaukinenKhvar  
 Hyvinkään Ratsastajat ry Ute. 
6Henni LahdenmäkiLiikun Osku  
 Hyvinkään Ratsastajat ryVokkerin-Liikku Hå - TottiUte. 
 
ylös

Luokka AP1 - Laji BP1 Hunter Under Saddle all Ages
Hyvinkään Ratsastajat Ry
Riverside Western Weekend 2015
APHA luokka
1 ilmoittautuminen, 1 lähtöä, 6 Sijoittuu
Pj. tuomari: Maj-Britt Lemay
Kilpailunjohtaja: Satu Lappalainen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoLaji
 SeuraSukuPiste.
1Taija KallioRock N Smart  
 Pro Western Riding ryRock N Jetset - Genuinely Smart1 
 
ylös

Luokka 1.6 - Laji Trail AA mestaruusluokka I-rata
Hyvinkään Ratsastajat Ry
Riverside Western Weekend 2015
Seuraluokka
21 ilmoittautuminen, 21 lähtöä, 6 Sijoittuu
Pj. tuomari: Maj-Britt Lemay
Kilpailunjohtaja: Satu Lappalainen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoLaji
 SeuraSukuPiste.
1Katariina NuutinenJac Ice Bar  
 Kytäjän Ratsastajat ryJacs Cro Bar - Bracket Bar Sport68 
2Riitta KosonenThe Blue Flame  
 Ratsastusseura Primus rySlow Movin Hotrodder - Skipper King Glo66,5 
3Sini SaramoAj Spark O Rima  
 Hyvinkään Ratsastajat ryFlames O Rima - Dandy Texas Remedy65 
4Maria Raitasaari-LahtinenL.R. Blackwell Sky  
 Lahnuksen Ratsastajat ryJ Big Sky - Tuntematon ori63,5 
5Sirpa KiviruusuRuskelan Bristol Bay  
 Lahnuksen Ratsastajat ryPiran Pol - Gruzin 6562 
6Seija LappalainenMangs Mega Joy  
 Pro Western Riding ryMega Pine - Jacs Fancy Benito61,5 
6Satu Rauhala-EnckellYankee Pine  
 Hyvinkään Ratsastajat ryMega Pine - Rowdy Yankee61,5 
 
8Helmi KokkonenSipsik  
 Hyvinkään Ratsastajat ry 60,5 
9Henni LahdenmäkiLiikun Osku  
 Hyvinkään Ratsastajat ryVokkerin-Liikku Hå - Totti60 
10Annika SärkänmäkiVili  
 Hyvinkään Ratsastajat ry 59,5 
11Kata RajakangasRocket N Pride  
 Pro Western Riding rySmith N Rocket LB SWE - Extra Pride58 
12Sami ArponenRudolf Red Nose  
 Hyvinkään Ratsastajat ryKaskad - Oltis xx57,5 
13Heidi KaukinenKhvar  
 Hyvinkään Ratsastajat ry 52,5 
14Julia OjalaMiss Becky Edition  
 Hyvinkään Ratsastajat ryMr Spanish Edition - Diablo Que50 
15Minna-Maria HeinonenJepon Vili  
 Hyvinkään Ratsastajat ryJeppo - Vekseli48 
16Melina TarkkalaJr Minibar  
 Hyvinkään Ratsastajat ry Ute. 
16Pirkko KiviluotoChexana  
 Western Riders Finland ry Ute. 
16Katja OrrainenAj Texas Whiz  
 Hyvinkään Ratsastajat ryKS Whizaway - Dandy Texas RemedyUte. 
16Irene NummelaElawa  
 Hyvinkään Ratsastajat ry Ute. 
16Anne-Marika SiponenArizona  
 Hyvinkään Ratsastajat ryAmorUte. 
16Tiia JokivalliLuitas  
 Hyvinkään Ratsastajat ry Ute. 
 
ylös

Luokka 1.8 - Laji Western Pleasure AA mestaruusluokka I-rata
Hyvinkään Ratsastajat Ry
Riverside Western Weekend 2015
Seuraluokka
13 ilmoittautuminen, 13 lähtöä, 4 Sijoittuu
Pj. tuomari: Maj-Britt Lemay
Kilpailunjohtaja: Satu Lappalainen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoLaji
 SeuraSukuPiste.
1Katja OrrainenAj Texas Whiz  
 Hyvinkään Ratsastajat ryKS Whizaway - Dandy Texas Remedy13 
2Katariina NuutinenJac Ice Bar  
 Kytäjän Ratsastajat ryJacs Cro Bar - Bracket Bar Sport12 
3Sami ArponenRudolf Red Nose  
 Hyvinkään Ratsastajat ryKaskad - Oltis xx11 
4Helmi KokkonenSipsik  
 Hyvinkään Ratsastajat ry 10 
 
5Annika SärkänmäkiVili  
 Hyvinkään Ratsastajat ry 9 
6Irene NummelaElawa  
 Hyvinkään Ratsastajat ry 8 
7Pamela HolmströmInka III  
 Lahnuksen Ratsastajat ryImpulss EST - Vapper7 
8Johanna MyllyläL.R. Kilimandjaro  
 Lahnuksen Ratsastajat ryFenix SE ox - Gruzin 656 
9Satu Rauhala-EnckellYankee Pine  
 Hyvinkään Ratsastajat ryMega Pine - Rowdy Yankee5 
10Kata RajakangasRocket N Pride  
 Pro Western Riding rySmith N Rocket LB SWE - Extra Pride4 
11Tiia JokivalliLuitas  
 Hyvinkään Ratsastajat ry 3 
12Riitta KosonenThe Blue Flame  
 Ratsastusseura Primus rySlow Movin Hotrodder - Skipper King Glo2 
13Maria Raitasaari-LahtinenL.R. Blackwell Sky  
 Lahnuksen Ratsastajat ryJ Big Sky - Tuntematon ori1 
 
ylös

Luokka AP5 - Laji HM5 4 year & Older Mares
Hyvinkään Ratsastajat Ry
Riverside Western Weekend 2015
APHA luokka
2 ilmoittautuminen, 2 lähtöä, 6 Sijoittuu
Pj. tuomari: Maj-Britt Lemay
Kilpailunjohtaja: Satu Lappalainen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoLaji
 SeuraSukuPiste.
1Päivi OikarinenLR Frosty Macaya Sky  
 Pro Western Riding ry 2 
2Ann-Maria TennoL.R. Doll Up Sky  
 AVOIN 1 
 
ylös

Luokka AP6 - Laji HG5 4 Year & Older Geldings
Hyvinkään Ratsastajat Ry
Riverside Western Weekend 2015
APHA luokka
1 ilmoittautuminen, 1 lähtöä, 6 Sijoittuu
Pj. tuomari: Maj-Britt Lemay
Kilpailunjohtaja: Satu Lappalainen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoLaji
 SeuraSukuPiste.
1Taija KallioRock N Smart  
 Pro Western Riding ryRock N Jetset - Genuinely Smart1 
 
ylös

Luokka 1.10 - Laji Western Riding AA mestaruusluokka I-rata
Hyvinkään Ratsastajat Ry
Riverside Western Weekend 2015
Seuraluokka
10 ilmoittautuminen, 10 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Maj-Britt Lemay
Kilpailunjohtaja: Satu Lappalainen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoLaji
 SeuraSukuPiste.
1Seija LappalainenMangs Mega Joy  
 Pro Western Riding ryMega Pine - Jacs Fancy Benito70,5 
2Lilli LepistöKapral  
 Hyvinkään Ratsastajat ryKaun - Hirgus67,5 
3Mira VitieHestian  
 Hyvinkään Ratsastajat ryDixan - Efendi66 
 
4Pamela HolmströmInka III  
 Lahnuksen Ratsastajat ryImpulss EST - Vapper65 
5Sirpa KiviruusuRuskelan Bristol Bay  
 Lahnuksen Ratsastajat ryPiran Pol - Gruzin 6564,5 
6Pirkko KiviluotoChexana  
 Western Riders Finland ry 62,5 
7Päivi LahtiFazer  
 Hyvinkään Ratsastajat ryFuks - Hermes61,5 
8Sini SaramoAj Spark O Rima  
 Hyvinkään Ratsastajat ryFlames O Rima - Dandy Texas Remedy52,5 
9Anne-Marika SiponenArizona  
 Hyvinkään Ratsastajat ryAmor36,5 
10Melina TarkkalaJr Minibar  
 Hyvinkään Ratsastajat ry Ute. 
 
ylös

Luokka AP20 - Laji HRNG1 Reining All Ages
Hyvinkään Ratsastajat Ry
Riverside Western Weekend 2015
APHA luokka
5 ilmoittautuminen, 5 lähtöä, 6 Sijoittuu
Pj. tuomari: Maj-Britt Lemay
Kilpailunjohtaja: Satu Lappalainen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoLaji
 SeuraSukuPiste.
1Tenho OinonenBroadissimo Jac  
 AVOIN 62 
2Anneli KiveläGunners Playgirl  
 Lahnuksen Ratsastajat ryColonels Smoking Gun - Powder River Playboy59,5 
3Jukka KiveläJJ Big Sky  
 Lahnuksen Ratsastajat ry 57,5 
4Pentti TennoL.R. Pole Star Sky  
 AVOINJJ Big Sky SWE - Little Jacki Favor57 
5Matti IdDn Cats n Quincy  
 Hyvinkään Ratsastajat ryTl Silk N Quincy - Tardy Double Too55 
 
ylös

Luokka AP21 - Laji RHP1 Ranch Horse Pleasure All Ages
Hyvinkään Ratsastajat Ry
Riverside Western Weekend 2015
APHA luokka
4 ilmoittautuminen, 4 lähtöä, 6 Sijoittuu
Pj. tuomari: Maj-Britt Lemay
Kilpailunjohtaja: Satu Lappalainen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoLaji
 SeuraSukuPiste.
1Pentti TennoL.R. Pole Star Sky  
 AVOINJJ Big Sky SWE - Little Jacki Favor63,5 
2Tenho OinonenBroadissimo Jac  
 AVOIN 60,5 
3Anneli KiveläGunners Playgirl  
 Lahnuksen Ratsastajat ryColonels Smoking Gun - Powder River Playboy60 
4Päivi OikarinenLR Frosty Macaya Sky  
 Pro Western Riding ry 64,5 
 
ylös

Luokka 1.14 - Laji Western Horsemanship AA mestaruusluokka II-rata
Hyvinkään Ratsastajat Ry
Riverside Western Weekend 2015
Seuraluokka
7 ilmoittautuminen, 7 lähtöä, 2 Sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Maj-Britt Lemay
Kilpailunjohtaja: Satu Lappalainen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoLaji
 SeuraSukuPiste.
1Lilli LepistöKapral20,00  
 Hyvinkään Ratsastajat ryKaun - Hirgus72 
2Mira VitieHestian15,00  
 Hyvinkään Ratsastajat ryDixan - Efendi64 
 
3Heidi KaukinenKhvar  
 Hyvinkään Ratsastajat ry 62 
4Minna-Maria HeinonenJepon Vili  
 Hyvinkään Ratsastajat ryJeppo - Vekseli60 
5Johanna MyllyläL.R. Kilimandjaro  
 Lahnuksen Ratsastajat ryFenix SE ox - Gruzin 6558 
6Henni LahdenmäkiLiikun Osku  
 Hyvinkään Ratsastajat ryVokkerin-Liikku Hå - Totti38 
7Julia OjalaMiss Becky Edition  
 Hyvinkään Ratsastajat ryMr Spanish Edition - Diablo Que35 
 
ylös

Luokka AP22 - Laji GTR Green Trail All Ages
Hyvinkään Ratsastajat Ry
Riverside Western Weekend 2015
APHA luokka
5 ilmoittautuminen, 4 lähtöä, 6 Sijoittuu
Pj. tuomari: Maj-Britt Lemay
Kilpailunjohtaja: Satu Lappalainen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoLaji
 SeuraSukuPiste.
1Pentti TennoL.R. Pole Star Sky  
 AVOINJJ Big Sky SWE - Little Jacki Favor62 
2Karoliina TorpL.R. Wide Equatoria Sky  
 Lahnuksen Ratsastajat ryJJ Big Sky SWE - Fiftys King Cutter58 
3Ann-Maria TennoL.R. Doll Up Sky  
 AVOIN 53,5 
4Taija KallioRock N Smart  
 Pro Western Riding ryRock N Jetset - Genuinely SmartUte. 
 
ylös

Luokka AP23 - Laji TRL1 Trail All Ages
Hyvinkään Ratsastajat Ry
Riverside Western Weekend 2015
APHA luokka
5 ilmoittautuminen, 4 lähtöä, 6 Sijoittuu
Pj. tuomari: Maj-Britt Lemay
Kilpailunjohtaja: Satu Lappalainen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoLaji
 SeuraSukuPiste.
1Karoliina TorpL.R. Wide Equatoria Sky  
 Lahnuksen Ratsastajat ryJJ Big Sky SWE - Fiftys King Cutter55,5 
2Pentti TennoL.R. Pole Star Sky  
 AVOINJJ Big Sky SWE - Little Jacki Favor51,5 
3Anneli KiveläSantos Sunny Sky  
 Lahnuksen Ratsastajat ryJJ Big Sky SWE - Colonel Jay Jay49,5 
4Päivi OikarinenLR Frosty Macaya Sky  
 Pro Western Riding ry 47,5 
 
ylös

Luokka 1.16 - Laji Trail AA mestaruusluokka II-rata
Hyvinkään Ratsastajat Ry
Riverside Western Weekend 2015
Seuraluokka
18 ilmoittautuminen, 18 lähtöä, 5 Sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Maj-Britt Lemay
Kilpailunjohtaja: Satu Lappalainen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoLaji
 SeuraSukuPiste.
1Sami ArponenRudolf Red Nose20,00  
 Hyvinkään Ratsastajat ryKaskad - Oltis xx69,5 
2Katariina NuutinenJac Ice Bar15,00  
 Kytäjän Ratsastajat ryJacs Cro Bar - Bracket Bar Sport67,5 
3Annika SärkänmäkiVili12,00  
 Hyvinkään Ratsastajat ry 63,5 
4Minna-Maria HeinonenJepon Vili10,00  
 Hyvinkään Ratsastajat ryJeppo - Vekseli61,5 
5Julia OjalaMiss Becky Edition5,00  
 Hyvinkään Ratsastajat ryMr Spanish Edition - Diablo Que61 
 
6Riitta KosonenThe Blue Flame  
 Ratsastusseura Primus rySlow Movin Hotrodder - Skipper King Glo60 
7Sini SaramoAj Spark O Rima  
 Hyvinkään Ratsastajat ryFlames O Rima - Dandy Texas Remedy59 
8Helmi KokkonenSipsik  
 Hyvinkään Ratsastajat ry 58,5 
9Sirpa KiviruusuRuskelan Bristol Bay  
 Lahnuksen Ratsastajat ryPiran Pol - Gruzin 6558 
10Heidi KaukinenKhvar  
 Hyvinkään Ratsastajat ry 54,5 
11Henni LahdenmäkiLiikun Osku  
 Hyvinkään Ratsastajat ryVokkerin-Liikku Hå - Totti54 
12Satu Rauhala-EnckellYankee Pine  
 Hyvinkään Ratsastajat ryMega Pine - Rowdy Yankee48,5 
13Melina TarkkalaJr Minibar  
 Hyvinkään Ratsastajat ry 44 
14Anne-Marika SiponenArizona  
 Hyvinkään Ratsastajat ryAmorUte. 
14Tiia JokivalliLuitas  
 Hyvinkään Ratsastajat ry Ute. 
14Maria Raitasaari-LahtinenL.R. Blackwell Sky  
 Lahnuksen Ratsastajat ryJ Big Sky - Tuntematon oriUte. 
14Katja OrrainenAj Texas Whiz  
 Hyvinkään Ratsastajat ryKS Whizaway - Dandy Texas RemedyUte. 
14Irene NummelaElawa  
 Hyvinkään Ratsastajat ry Ute. 
 
ylös

Luokka AP25 - Laji GWP Green Western Pleasure All Ages
Hyvinkään Ratsastajat Ry
Riverside Western Weekend 2015
APHA luokka
3 ilmoittautuminen, 2 lähtöä, 6 Sijoittuu
Pj. tuomari: Maj-Britt Lemay
Kilpailunjohtaja: Satu Lappalainen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoLaji
 SeuraSukuPiste.
1Karoliina TorpL.R. Wide Equatoria Sky  
 Lahnuksen Ratsastajat ryJJ Big Sky SWE - Fiftys King Cutter1 
2Ann-Maria TennoL.R. Doll Up Sky  
 AVOIN Ute. 
 
ylös

Luokka 1.18 - Laji Western Pleasure AA mestaruusluokka II-rata
Hyvinkään Ratsastajat Ry
Riverside Western Weekend 2015
Seuraluokka
13 ilmoittautuminen, 13 lähtöä, 4 Sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Maj-Britt Lemay
Kilpailunjohtaja: Satu Lappalainen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoLaji
 SeuraSukuPiste.
1Katja OrrainenAj Texas Whiz20,00  
 Hyvinkään Ratsastajat ryKS Whizaway - Dandy Texas Remedy13 
2Riitta KosonenThe Blue Flame15,00  
 Ratsastusseura Primus rySlow Movin Hotrodder - Skipper King Glo12 
3Sami ArponenRudolf Red Nose12,00  
 Hyvinkään Ratsastajat ryKaskad - Oltis xx11 
4Katariina NuutinenJac Ice Bar10,00  
 Kytäjän Ratsastajat ryJacs Cro Bar - Bracket Bar Sport10 
 
5Kata RajakangasRocket N Pride  
 Pro Western Riding rySmith N Rocket LB SWE - Extra Pride9 
6Tiia JokivalliLuitas  
 Hyvinkään Ratsastajat ry 8 
7Satu Rauhala-EnckellYankee Pine  
 Hyvinkään Ratsastajat ryMega Pine - Rowdy Yankee7 
8Annika SärkänmäkiVili  
 Hyvinkään Ratsastajat ry 6 
9Helmi KokkonenSipsik  
 Hyvinkään Ratsastajat ry 5 
10Irene NummelaElawa  
 Hyvinkään Ratsastajat ry 4 
11Pamela HolmströmInka III  
 Lahnuksen Ratsastajat ryImpulss EST - Vapper3 
12Johanna MyllyläL.R. Kilimandjaro  
 Lahnuksen Ratsastajat ryFenix SE ox - Gruzin 652 
13Maria Raitasaari-LahtinenL.R. Blackwell Sky  
 Lahnuksen Ratsastajat ryJ Big Sky - Tuntematon ori1 
 
ylös

Luokka AP26 - Laji WP1 Western Pleasure All Ages
Hyvinkään Ratsastajat Ry
Riverside Western Weekend 2015
APHA luokka
5 ilmoittautuminen, 4 lähtöä, 6 Sijoittuu
Pj. tuomari: Maj-Britt Lemay
Kilpailunjohtaja: Satu Lappalainen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoLaji
 SeuraSukuPiste.
1Ann-Maria TennoL.R. Doll Up Sky  
 AVOIN 4 
2Karoliina TorpL.R. Wide Equatoria Sky  
 Lahnuksen Ratsastajat ryJJ Big Sky SWE - Fiftys King Cutter3 
3Jukka KiveläJJ Big Sky  
 Lahnuksen Ratsastajat ry 2 
4Anneli KiveläSantos Sunny Sky  
 Lahnuksen Ratsastajat ryJJ Big Sky SWE - Colonel Jay Jay1 
 
ylös

Luokka 1.20 - Laji Western Riding AA mestaruusluokka II-rata
Hyvinkään Ratsastajat Ry
Riverside Western Weekend 2015
Seuraluokka
8 ilmoittautuminen, 8 lähtöä, 2 Sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Maj-Britt Lemay
Kilpailunjohtaja: Satu Lappalainen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoLaji
 SeuraSukuPiste.
1Sirpa KiviruusuRuskelan Bristol Bay20,00  
 Lahnuksen Ratsastajat ryPiran Pol - Gruzin 6567,5 
2Lilli LepistöKapral15,00  
 Hyvinkään Ratsastajat ryKaun - Hirgus65 
 
3Sini SaramoAj Spark O Rima  
 Hyvinkään Ratsastajat ryFlames O Rima - Dandy Texas Remedy64 
4Päivi LahtiFazer  
 Hyvinkään Ratsastajat ryFuks - Hermes62 
5Pamela HolmströmInka III  
 Lahnuksen Ratsastajat ryImpulss EST - Vapper61,5 
6Melina TarkkalaJr Minibar  
 Hyvinkään Ratsastajat ry 57 
7Mira VitieHestian  
 Hyvinkään Ratsastajat ryDixan - Efendi52,5 
8Anne-Marika SiponenArizona  
 Hyvinkään Ratsastajat ryAmor34,5 
 
ylös

Luokka AP28 - Laji GWR Green Western Riding All Ages
Hyvinkään Ratsastajat Ry
Riverside Western Weekend 2015
APHA luokka
1 ilmoittautuminen, 1 lähtöä, 6 Sijoittuu
Pj. tuomari: Maj-Britt Lemay
Kilpailunjohtaja: Satu Lappalainen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoLaji
 SeuraSukuPiste.
 
 Taija KallioRock N Smart  
 Pro Western Riding ryRock N Jetset - Genuinely Smart  
 
ylös

Luokka AP29 - Laji WR1 Western Riding All Ages
Hyvinkään Ratsastajat Ry
Riverside Western Weekend 2015
APHA luokka
1 ilmoittautuminen, 1 lähtöä, 6 Sijoittuu
Pj. tuomari: Maj-Britt Lemay
Kilpailunjohtaja: Satu Lappalainen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoLaji
 SeuraSukuPiste.
1Anneli KiveläSantos Sunny Sky  
 Lahnuksen Ratsastajat ryJJ Big Sky SWE - Colonel Jay Jay1 
 
ylös

Equipe - Datasystem för ridsport